Strážky 21, Ústí nad Labem, 403 40
info@wattcontrol.cz

Panely

Druhy fotovoltaických panelů

Na fotovoltaickém trhu je možné zakoupit několik druhů solárních panelů. Každý panel má své výhody a nevýhody. Doporučujeme kontaktovat našeho odborného technika, aby Vám pomohl s výběrem.

AMORFNÍ PANELY

Pracují za všech povětrnostních podmínek, včetně malého osvitu. Disponují příznivými teplotními koeficienty, které mají významný dopad na účinnost. Garantují maximální výtěžnost při výrobě solární energie při neoptimálním sklonu a natočení střechy.
Nevýhoda!
Pro získání stejného výkonu potřebujete 2-3x větší plochu. Vyšší náklady na instalaci.

ZJISTIT VÍCE

POLYKRYSTALICKÉ PANELY

Mají většinou modrý odstín, plocha článků je nerovnoměrná, rohy ostré. Při výrobě se roztavený křemík slisuje do formy.
Solární elektrárna z těchto panelů má rovnoměrnější výkon a jednotlivé krystaly mají rozdílnou polohu.
Nevýhoda!
Polykrystal má horší účinnost než monokrystal.

ZJISTIT VÍCE

MONOKRYSTALICKÉ PANELY

Tvoří je články vyrobené z jednoho kusu monokrystalického křemíku, který je vyráběn tažením krystalu za tepla. Tyto panely vykazují nejvyšší účinnost. V současnosti se monokrystalické panely s vysokým výkonem (nad 300 W) preferují na malých instalacích, kde je cílem maximalizovat výkon.
Nevýhoda!
Vyšší investice než v případě polykrystalů.

ZJISTIT VÍCE

FLEXIBILNÍ PANELY

Ohebné solární panely se používají hlavně při aplikacích kde je požadována nízká hmotnost a dobrá odolnost vůči povětrnostním vlivům. Ideální nejen pro karavany, lodě, auta, dodávky a nákladní auta, ale i chatky a domy s netradiční střechou. Tento fotovoltaický panel lze snadno připevnit k požadované ploše, lepením, oboustranou lepicí fólií, nebo šrouby.
Nevýhoda!
Nižší účinnost, než běžný panel.

ZJISTIT VÍCE

Nabídka panelů

Nabízíme mnoho druhů solárních panelů od světových značek.

AXITEC

Společnost AXITEC byla založena v roce 2001, rychle se etablovala na fotovoltaickém trhu a nabízí panely vyrobené v Německu, Evropě a Asii. Cílem je nabídnout „perfektní“ panel z hlediska ceny, kvality a účinnosti. Standardní záruka na panel je 15 let.

BAUER ENERGIEKONZEPTE

Firma byla založena v roce 1985, jako elektro montážní společnost. V roce 2011 Bauer začal výrábět fotovoltaické panely. Dnes je hlavní výroba přesunuta do Vietnamu. 

QCELLS

Německá společnost, celým jménem Hanwha Q CELLS, byla založena v Thallheimu v roce 1999. 
Dnes je veškerá výroba přemístěna do jihokejského Soulu. 

CanadianSolar

Čínská společnost založená v roce 2001 v kandském Ontariu. 
Dnes je  většina výroby přesunuta do Číny. Jedná se o levné solární panely s velmi přijatelnou cenou.

JinKo Solar

Čínská společnost založená v roce 2006 v Šangaji. 
S 12 000 tisíci zaměstnanci v několika zemích světa je Jinko Solar největší světový výrobce fotovoltaických panelů. Jejich porfolio obsahuje monokrystalické a polykrystalické moduly.

LG Solar

LG Solar je dceřinnou společností korejské LG Electronics, Inc.. Společnost je globálním leaderem v oblasti elektrotechniky a informatiky, s více než 50-ti letými zkušenostmi. Solární panely LG jsou navrženy tak, aby nabídly vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

AXITEC

Fotovoltaické panely Panasonic jsou vysoce kvalitní a spolehlivé. Toho dosahují díky přísnému výběru materiálů a sofistikovaným výrobním procesům. 
Současnou špičkou jsou solární panely HIT®.

SOLARWATT

Německá firma se sídlem v Drážďanech. Vyrábějí velmi spolehlivé a kvalitní fotovoltaické panely, na které dávají 30-ti letou záruku v rámci samovolného poškození nebo nefunkčnosti celého modulu.