Strážky 21, Ústí nad Labem, 403 40
info@wattcontrol.cz

Flexibilní panel

Flexibilní panely

Flexibilní solární články jsou vyrobeny z tzv. křemíkových waferů a neobsahují žádné sklo. Povrch tvoří plast zpevněný skelnými vlákny, zadní strana je z vysoce odolného polyetylenu. Proto jsou mimořádně tenké (pouze 2 mm), lehké (2,5 kg/m2) a pružné, takže se přizpůsobí i nerovnému nebo zakřivenému podkladu.
Hodí se na všechny typy střech a fasád, ale dají se umístit např. i na kapotu vozidla. K podkladu je lze přilepit, přišroubovat, přinýtovat, připevnit magnetickými držáky nebo zavěsit na háčky.

Poloměr povoleného ohybu je 5m.

Flexibilní panely jsou dražší než typické panely, ale vzhledem k lehkosti modulů odpadá potřeba jakýchkoli výztuží nebo dodatečných konstrukcí. Tím pádem můžete ušetřit za konstrukci a panely se rázem stávají dostupnější.

Dosud byli architekti odkázáni především na klasické obdélníkové tabule, které mohli zaintegrovat do rovných stěn. Díky flexibilním modulům je to jinak. Záleží čistě na invenci architekta, jak velkou část povrchu budovy dokáže proměnit v elektrárnu. Nejsnadněji se tato technologie uplatní při stavbě nových budov, ale lze ji využít i u rekonstrukcí starších objektů.